Makro & Mikro Tamirat

Ana SayfaHizmetlerimizMakro & Mikro Tamirat

Makro Tamirat

Makro zemin tamiratı 10 mm den büyük delikler için kullanılan tabirdir. Makro tamiratta 3 farklı tamir yöntemi vardır.

Epoksi Mortar ile Tamir

3mm’den büyük çatlaklar ve 10mm den büyük delikler için uygundur. Gezegensel sistemle çalışan bir makine kullanarak 16# veya 30# Metal elmas siliminden sonra uygulanır. Delik ve çatlak kenarlarını köşe spirali, hilti ve V şekilli kesim bıçağı yardımıyla derinlik ve genişlik 1cm olacak şekilde kesilir.

Yüzeydeki tozlar vakum ile toparlanarak temizlenir. Epoksi astar ile hazırlanan mortar harci, ürünün teknik föyünde belirttiği oranda karıştırılarak hazırlanır. Tamir karışımını çatlaklara döktüğümüzde yüzeyden en az 1mm yüksek olduğundan emin olun. Tamir işleminden sonraki silim aşaması 6 saat sonra yapılmalı.

Graut Harci Tamir (Hızlı Kürlenen)

Kısmi oyuk için uygundur. Uygulama şekli: Dökme

Kısmi gevşek ve silim yapılmış yüzeyler için uygun. Gözle görülen herhangi bir su birikintisi kalmayacak şekilde temizleyin. Tamir malzemesini su ile inceltin (bu oran 1:2) daha sonra seyreltilmiş

Hole Filler ile 1:6 oranında tamir motoruyla karıştırın. Tamir karışımını çukur ve çatlaklara döktüğümüzde yüzeyden en az 1mm yüksek olduğundan emin olun. Tamir işleminden sonra silim aşaması 2 saat sonra yapılmalı.

Mikro Tamirat

Çapı 10mm’den az delik; genişliği 3mm’den az çatlaklar için uygundur. 

1.  Aşama: Yüzeydeki tüm kuş gözleri ve delikler vakum makinesiyle temizlenerek açılır.

2. Aşama: Temizlenen yüzeyde açılan kuş gözleri ve delikler suya doygun hale getirilir.

3. Aşama: Suya doygun hale gelen zemin yüzeyinde Hole filler dolgu malzemesi zemine püskürtülür.

4. Aşama: Gezegensel sistemle çalışan bir makine kullanılarak 120# Metal elmas ile holler filler tamir malzemesi çamur haline getirilir.

5. Aşama: Gezegensel bir sistemle çalışan makine kullanılarak 120# Metal elmas ile çamur halindeki holler filler tamir malzemesi ögütülür.

6. Aşama: Gezegensel bir sistemle çalışan makine kullanılarak 120# Metal elmas ile öğütülen tamir malzemesiyle kurutulur ve işlem sonlanır.

Neden Beton Zemin Çözümleri'ni Tercih Etmelisiniz?

Beton Zemin Çözümleri sizlere en doğru çözümler için alanıda uzmanlaşmış olup sektörde en başarılı zemin çözümlerini sizlere ulaştırmayı garantilemektedir.

Başarılı Zemin Çözümlerinin Adresi Beton Zemin Çözümleri